english version

Axoum Duo & Marcin Bronikowski


 


 
 
 
 
 
W 2008 roku powstał oryginalny projekt połączenia głosu operowego z 2 marimbami i tym samym zawiązała się bardzo owocna współpraca między marimbafonistami Elwirą Ślązak i Gabrielem Collet, tworzącymi AXOUM DUO i barytonem Marcinem Bronikowskim.
 
Po pierwszym koncercie w ramach Festiwalu Muzyki im. Franciszka Schuberta na Zamku Królewskim Warszawie w grudniu 2008 roku, który okazał się wielkim sukcesem Marcin Bronikowski i Axoum Duo postanowili kontynuować współpracę, rozszerzając repertuar o inne utwory myzyki polskiej, francuskiej, hiszpańskiej czy meksykańskiej a także o własne kompozycje. Aranżerem i kompozytorem jest Gabriel Collet.

Celem tego projektu jest stworzenie nowej estetyki artystycznej między najbardziej naturalnym męskim głosem - barytonem a oryginalnym, głębokim brzmieniem marimby, instrumentu bardzo egzotycznego i wciąż mało znanego i docenianego w światowej muzyce; instrumentu, który swoim brzmieniem przypomina właśnie głębię brzmienia barytonu.
 
Projekt ten zyskał bardzo duże uznanie i zainteresowanie. Rezultatem tego były koncerty w Krakowie i Sopocie, w ramach festiwalu "Dwa Teatry" oraz na XI Festiwalu Muzyki Franciszka Schuberta. W sezonie 2011/12 przewidziane są koncerty w Hiszpanii, w Pałacu w Radziejowicach, w Malmö w Szwecji oraz wydanie płyty CD z najpięknięjszymi standardami muzyki światowej i filmowej.
 
  
(C) 2004 by Marcin Bronikowski